Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку

30 жовтня 2022 року за результатами проведення засідання Ставки Верховного Головнокомандувача та Ради національної безпеки і борони України Президент України разом із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком підписав заявку про пришвидшений вступ України до НАТО.

«Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», – зазначив у своєму зверненні Володимир Зеленський.

Довідково:

Відповідно до Закону України від 07 лютого 2019 року № 2680-VIII «Про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноцінного членства України в ЄС та НАТО» зовнішньополітичний курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію закріплено конституційно.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини