Cемінар «Підтримка розвитку спроможності країн ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» в рамках проекту PADOS

12 жовтня 2015 року у приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ) розпочався перший день семінару «Підтримка розвитку спроможності країн ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство». Захід організовано в рамках проекту «Представницька демократія, відкрите управління та ефективне електронне врядування» (PADOS) за підтримки Національного агентства України з питань державної служби.

Метою семінару є обговорення нових механізмів та підходів до забезпечення відкритого управління, вивчення новітніх інформаційних технологій в умовах впровадження системи електронного врядування та реалізації реформи державного управління шляхом залучення громадськості та організації заходів з розвитку спроможності.

Зі вступною промовою виступив Президент НАДУ Юрій Ковбасюк, який підкреслив важливість взаємовигідного співробітництва з Фінським інститутом державного управління (HAUS) в рамках підписання меморандуму щодо співробітництва між НАДУ та HAUS, а також зазначив, що семінар є своєрідним плацдармом для обговорення принципів запровадження відкритого управління та електронного врядування шляхом залучення громадян. 

В свою чергу, генеральний директор HAUS Аннелі Теммес представила основні компоненти, цілі та завдання проекту PADOS.

Під час заходу його учасники ознайомилися з провідним досвідом забезпечення відкритого врядування шляхом залучення громадськості, обговорили питання інформаційної безпеки.

Участь у семінарі взяли представники міжнародних організацій Фінляндії та Естонії, Представництва Європейського Союзу в Україні, представники центральних органів виконавчої влади України та інших органів державної влади.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяли начальник відділу управління проектами Сергій Копань та завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва відділу управління проектами Інна Бєлобратова.

Довідково: загальною метою проекту «Представницька демократія, відкрите управління та ефективне електронне врядування»(PADOS) є посилення прозорості та відкритості процесів прийняття рішень та державного управління в шести країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», а також підтримка впровадження демократичних принципів управління.

Країнами-бенефіцарами проекту технічної допомоги PADOS є: Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Проект реалізується у тісній співпраці фінської та естонської групи експертів і фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії. Фінський інститут державного управління (HAUS) є відповідальним за впровадження проекту PADOS. Естонськими партнерами проекту є Естонська дипломатична школа (EDK), Академія електронного врядування (EGA), Центр розвитку та підготовки державних службовців (ATAK), а також до реалізації проекту долучається Естонський центр Східного партнерства.

Проект PADOS складається з трьох компонентів:

Компонент I. Пряма участь громадськості, електронна демократія, ініціатива Партнерство «Відкритий Уряд».

Компонент II. Електронне врядування, кібер-безпека, захист даних.

Компонент III. Реформа державного управління.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини