Триває навчальний курс «Принципи державного управління: що вони включають та як їх впроваджувати»

В НАДС триває навчальний курс «Принципи державного управління: що вони включають та як їх впроваджувати». Він присвячений принципам державного управління SIGMA та організований Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Вищою школою публічного управління та Програмою SIGMA.

Сьогодні відбувся другий модуль навчального курсу «Державна служба та управління людськими ресурсами». Учасників привітала Голова НАДС Наталія Алюшина. Вона зауважила, що для України важливо у рамках переговорного процесу щодо вступу в ЄС забезпечити відповідність національної системи державної служби європейським принципам. «НАДС послідовно впроваджує кращі європейські практики у цій сфері. Експертна підтримка Програми SIGMA дозволяє нам користуватись провідними методологіями, оцінювати системи управління, вивчати рекомендації та впроваджувати зміни», – підкреслила Голова Агентства. 

За словами Наталії Алюшиної, важливими чинниками на шляху до ЄС є адміністративна спроможність системи публічного адміністрування та її узгодженість із Принципами державного управління, зокрема в організації професійного навчання. В умовах війни пріоритетними темами навчання є міжнародне гуманітарне право, євроінтеграція, вивчення мов, повоєнне відновлення. У НАДС затвердили 31 програму, пов’язану з функціонуванням державної служби в умовах воєнного стану. У Вищій школі публічного управління розроблено 14 програм, присвячених питанням деокупації, реінтеграції та управління деокупованими територіями.

Крім цього, як відзначила Наталія Алюшина, стала поширеною практика навчання публічних службовців на платформах міжнародних провайдерів. Серед ключових партнерів НАДС — проєкт Natolin4Capacity Building, Європейський коледж у Натоліні, EF Language Learning Solutions та інші. Така співпраця дозволяє реалізувати десятки програм підвищення кваліфікації з врахуванням міжнародного досвіду. 

Також до учасників навчання привітали Асієр Сантільян, Керівник відділу «Європейська інтеграція, врядування та верховенство права, громадянське суспільство» Представництва ЄС в Україні та Грегор Вірант, Керівник Програми SIGMA. 

Під час навчання детально розглянуто принцип 8 «Система працевлаштування врівноважує стабільність і гнучкість, забезпечує підзвітність державних службовців і захищає їх від неналежного впливу та незаконного звільнення», принцип 9 «Система державного управління залучає та наймає на роботу компетентних працівників на основі заслуг та рівних можливостей», принцип 10 «Ефективному лідерству сприяють компетентність, стабільність, професійна автономія та оперативне реагування підзвітних керівників вищої ланки», принцип 11 «Державні службовці мають мотивацію, справедливу та конкурентоспроможну оплату та належні умови праці» та принцип 12 «Професійний розвиток, управління талантами та результативністю підвищують навички, ефективність і дієвість державних службовців і пропагують цінності державної служби».  Детальний аналіз по кожному з вище зазначених принципів провів Лех Марцінковський, Старший радник з питань політики, керівник експертної групи з питань державної служби та управління людськими ресурсами. 

Довідково: Принципи державного управління – це всеосяжна система стандартів, яких громадяни та представники бізнесу очікують від сучасного державного управління. Вони були розроблені з метою спрямування зусиль керівництва країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу (ЄС) та країн-сусідів ЄС у їхніх реформаторських зусиллях, спрямованих на усунення недоліків у державному управлінні та виконання вимог ЄС щодо однієї з основ процесу вступу до Євросоюзу. 32 Принципи визначають цінності, поведінку та результати, тоді як 270 підпринципів надають більш детальні рекомендації щодо того, як досягти цих результатів та забезпечити належну адміністративну спроможність.