Відбувся семінар-практикум «Розбудова ефективного управління через інструменти інституційної розбудови Twinning і TAIEX»

14 травня 2025 року у змішаному форматі (офлайн та онлайн) відбувся семінар-практикум «Розбудова ефективного управління через інструменти інституційної розбудови Twinning і TAIEX». Захід було організовано у співпраці НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Вищої школи публічного управління, Фонду Ганса Зайделя в Україні.

У вітальному слові до учасників семінару Голова НАДС Наталія Алюшина наголосила про цінність інструментів Twinning та TAIEX у важливому етапі європейської інтеграції України – переговорах про членство в Європейському Союзі, їх роль у формуванні нової культури державного управління та побудові європейського майбутнього нашої держави. Також Наталія Алюшина відзначила 20-річну історію впровадження інструменту Twinning в Україні, який за ці роки пертворився на міст довіри та професіоналізму між українською державною службою та європейськими партнерами.

Директор Центру Марина Канавець подякувала учасникам за їх зацікавленість, активне долучення та прагнення до використання інструментів Twinning та TAIEX. Було відзначено вагомий досвід та напрацювання НАДС та Центру у питаннях координації та підтримки застосування цих інструментів в Україні, деталізовано проведену роботу та наявні здобутки у цій сфері.

Основний вектор уваги тематичних панелей семінару спрямовувався на оцінку ролі програми Twinning у розбудові державного управління в Україні та інших країнах-кандидатах; ознайомлення учасників з особливостями Twinning у порівнянні з TAIEX та іншими механізмами міжнародної технічної допомоги; обговорення успішних кейсів використання Twinning в Україні та можливостей його подальшого розвитку; надання державним службовцям практичних навички підготовки проектних заявок Twinning та TAIEX; обговорення стратегічної ролі цих інструментів у процесі інтеграції України до ЄС, зокрема в контексті переговорного процесу.

Ключовими темами, навколо яких розгорталося обговорення, були :

  • Twinning: 20 років змін у державному управлінні.
  • Порівняння Twinning та TAIEX: в чому різниця?
  • Успішні кейси впровадження Twinning в Україні.
  • Роль Twinning у післявоєнній відбудові та євроінтеграції України.

Друга частина семінару мала практичний характер і була спрямована на розвиток в учасників навичок роботи з інструментом Twinning. У рамках виконання завдань було змодельовано процес підготовки проєктної пропозиції, проведено аналіз “міні-заявок” на відповідність критеріям ефективності, а також здійснено порівняння характеристик інструментів Twinning і TAIEX. Практичне залучення учасників допомогло закріпити теоретичні знання, які були отримані у тематичних панелях першої частини семінару.