Розпочалось Дванадцяте засідання Панелі «Реформа державного управління» Тематичної платформи «Демократія, належне врядування та стабільність» ініціативи ЄС «Східне партнерство».

16 березня 2017 року розпочалось Дванадцяте засідання Панелі «Реформа державного управління» Тематичної платформи «Демократія, належне врядування та стабільність» ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Захід організовано Європейською службою зовнішньої діяльності спільно з Національним агентством України з питань державної служби як координатором Сфери 4 «Ефективне управління технічною допомогою», у якій Україна є країною-лідером з 2012 року.

Під час першого дня учасники засідання розглянуть результати реалізації Робочої програми Панелі та досягнення у чотирьох сферах її діяльності у 2016 році, а також обговорили пріоритети подальшого співробітництва на 2017 рік. Також під час заходу країни-члени ЄС та країни ініціативи ЄС «Східне партнерство» представлять свій досвід проведення реформи державного управління та державної служби.

Захід відкрив заступник керівника Відділу Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ Директорату з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Нілс Дженсонс, який подякував всім присутнім за проявлений інтерес до заходу та представив порядок денний роботи першого дня засідання. Він повідомив, що в контексті підготовки до саміту Східного партнерства ефективне функціонування державного апарату залишається пріоритетною сферою і цього року діяльність Панелі буде направлена на вирішення питань, які є наріжним каменем впровадження реформи державного управління.  

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко привітав всіх присутніх з нагоди відкриття дванадцятого засідання та наголосив, що цей захід проводиться в Україні вперше. Костянтин Ващенко подякував Європейській службі зовнішніх дій за підтримку ініціативи української сторони взяти на себе відповідальність у підготовці засідання.

Надзвичайний та Повноважний Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі зазначив, що ефективна діяльність державного апарату є однією з найважливішою умов для  проведення успішних реформ. Українська влада зробила вагомі кроки для модернізації державної служби і реформування державного управління, але попереду ще багато роботи і ЄС готовий сприяти та підтримувати Україну на шляху позитивних змін.

Крім того, зі вступним словом виступили Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Володимир Федорчук, Керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністраціїї Президента України Ігор Жовква, Заступник Директора —  начальник відділу юстиції, свободи та безпеки, гуманітарного та транскордонного співробітництва Департаменту Європейського Союзу Міністерство закордонних справ України Сергій Саєнко та Голова Державної служби Республіки Польща Доброслав Довіат-Урбанські.

У заході беруть участь представники Європейської служби зовнішньої діяльності, програми SIGMA, державних установ країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», посольств країн-членів ЄС, органів державної влади України, Платформи громадянського суспільства в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та інші.

 

Довідково: з 2011 року Україна, за безпосередньої участі Нацдержслужби, бере активну участь у діяльності Робочої групи «Реформа державного управління» і постійно відвідує засідання Робочої групи та заходи, організовані країнами-членами Східного партнерства. Така співпраця сприяє виконанню Нацдержслужбою поставлених завдань, зокрема забезпеченню формування та реалізації єдиної державної політики у сфері державної служби, у тому числі здійснення функціонального управління державною службою, розроблення заходів щодо підвищення ефективності державної служби тощо.

Діяльність Робочої групи спрямована на такі напрями:

«Державна служба, державні установи та їх функції (управління людськими ресурсами, загальні засади прийняття та проходження державної служби, нормативно-правові акти)»;

«Прозорість, електронне урядування та захист даних»;

«Децентралізація місцевих / регіональних органів державної влади»;

«Ефективне управління технічною допомогою» (з 2012 року Україна – країна-лідер). 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

МАТЕРІАЛИ:<

 

/p><

 

/p><

 

/p><

 

/p><

 

/p>

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини