Аплікаційні форми TAIEX

Завантажте аплікаційні форми TAIEX.

Механізм використання

Механізм використання інструмента інституційної розбудови TAIEX

 Використання зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX в Україні здійснюється відповідно до Порядку підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 9 квітня 2008 року № 316
.

 

ПІДГОТОВКА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАХОДІВ TAIEX

 1. Подача заявок

 

ТАІЕХ – це інструмент, в основі якого лежить запит на певний вид допомоги. З метою отримання допомоги в рамках ТАІЕХ необхідно подати на розгляд Нацдержслужбі України (Адміністративному офісу програми Twinning) заповнену аплікаційну форму ТАІЕХ – заявку офіційним листом та на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Заявка ТАІЕХ заповнюється англійською мовою.

Форму заявки можна знайти на сторінці TAIEХ веб-сайта Центру.

При подачі заявки важливо враховувати те, що запит на допомогу TAIEX повинен відповідати плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу на відповідний рік, зобов’язанням узятим Україною відповідно до угод і домовленостей між Україною та Європейським Союзом, пріоритетним напрямам діяльності державних органів (установ).

Заходи TAIEX не повинні дублювати заходи, що проводяться у рамках інших проектів технічної допомоги Європейського Союзу.

Якість підготовленої заявки ТАІЕХ (всі пункти заповнені належним чином, в програмі заходу чітко висвітлені питання відповідно до потреб бенефіціара, зміст заходу стосується законодавства ЄС) збільшує шанси у прийнятті позитивного рішення Європейською Комісією щодо тієї чи іншої заявки ТАІЕХ.

 

 2. Оцінка заявок

 

Адміністративний офіс програми Twinning розглядає та перевіряє подані заявки ТАІЕХ, надсилає їх Європейській Комісії або повертає потенційному бенефіціару на доопрацювання.

 

Остаточне рішення щодо тієї чи іншої заявки ТАІЕХ приймається Відділом інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення, відповідальним за реалізацію інструмента ТАІЕХ.

Відповідь стосовно прийнятого рішення щодо поданої заявки ТАІЕХ надходить після проведення зазначеного етапу консультації. З моменту подачі заявки, в середньому, необхідно 8 тижнів для визначення експертів та 12 тижнів для організації семінару.

 

3. Отримання контакту

 

Коли рішення стосовно поданої заявки ТАІЕХ (заявка прийнята або відхилена) прийняте, група ТАІЕХ, відповідальна за сферу політики, до якої відноситься заявка, надсилає електронною поштою відповідне повідомлення.

Відділ інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення має наступні сфери діяльності і групи:

-         внутрішній ринок (INT MARKT)

-         сільське господарство та безпека харчових продуктів (AGR);

-         юстиція та внутрішні справи (JHA);

-         навколишнє середовище, телекомунікації і транспорт (ETT).

Починаючи з моменту прийняття заявки TAIEX, співробітник Відділу інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення та контактна особа від бенефіціару (співорганізатор) несуть відповідальність за проведення підготовки й організації заходу ТАІЕХ. Співорганізатор отримує повідомлення електронною поштою з поясненнями що ТАІЕХ організовує і яка відповідальність лежить на бенефіціарі.

Ефективна комунікація між представником Європейської Комісії та співорганізатором – запорука успішного проведення заходу ТАІЕХ!

Керівництво для співорганізаторів та учасників заходів ТАІЕХ:

Guidelines for TAIEX Сo-Organiser

TAIEX Guide for Participants

 

Для проведення семінару у рамках ТАІЕХ співорганізатор повинен скласти програму з чітко визначеною експертизою. Співорганізатор також несе відповідальність за запрошення учасників та місцевих доповідачів на семінар. ТАІЕХ не забезпечує роздатковими матеріалами учасників семінару.

 

У випадку проведення навчальної поїздки або експертної місії співорганізатор відбирає учасників заходу ТАІЕХ (максимум 3 особи беруть участь у навчальній поїздці, мінімум 5 беруть участь в експертній місії). Співорганізатори за власним бажанням можуть брати участь у відборі експертів: якщо бенефіціар знає експерта чи базову організацію, від якої бажає отримати експертизу, про це необхідно вказати в бланку заявки ТАІЕХ. Оскільки ТАІЕХ відповідає за кінцевий відбір експертів, всі сторони повинні остаточно погодити кандидатуру експерта.

 

 4. Матеріально-технічне забезпечення

 

Після визначення дати проведення заходу та експертів, ТАІЕХ направляє відповідний документ уповноваженому посереднику – IBF. На сьогодні, IBF є підрядною компанією, з якою Відділ інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення має діючий договір. IBF відповідає за організацію всього матеріально-технічного забезпечення (переміщення, розміщення, приміщення для проведення засідання, у разі необхідності переклад тощо) і здійснює плату за наведені форми сприяння.

ТАІЕХ організовує близько 1600 заходів на рік. У зв’язку з цим, дуже важливим є дотримання термінів. Це в першу чергу стосується подачі списків учасників семінарів. У разі недотримання термінів може виникнути потреба у перенесенні або скасуванні заходу.

ТАІЕХ покриває наступні витрати на проведення заходів:

Семінари/конференції (за участю однієї чи декілька країн): місце проведення заходу, технічне обладнання для приміщення (у випадку, коли організація-бенефіціар не може забезпечити належне приміщення на власній території), транспортні витрати і витрати на готель; добові та фінансову компенсацію для експертів; витрати за проживання учасникам заходу, які проживають на відстані більше 100 км від місця проведення заходу, а також витрати, пов’язані з переїздом учасників, які проживають більше ніж 400 км; переклад, перерви на каву й обід. Детальнішу інформацію про умови організації семінару/конференції у рамках ТАІЕХ можна знайти у Керівництві для співорганізаторів.

Відрядження експертів (відрядження експерта до організації-бенефіціара з метою передачі знань та досвіду): переміщення та проживання експерта, добові, фінансова компенсація, переклад при необхідності.

Навчальні поїздки (поїздки учасників організації-бенефіціара до організації країни – члена ЄС, яка приймає): переміщення і проживання учасників, добові. Детальнішу інформацію про умови участі у навчальній поїздці у рамках ТАІЕХ можна знайти у Керівництві для учасників.

 

5. Проведення оцінки після заходу

 

Після проведення заходу ТАІЕХ всіх учасників та експертів просять оцінити ефективність проведеного заходу. Це важливо у зв’язку з процесом постійного удосконалення ТАІЕХ. Для цього експертам та учасникам семінару чи відрядження, навчальної поїздки направляється автоматичне повідомлення електронною поштою, до якого прикріплене опитування, за допомогою якого ТАІЕХ оцінює якість проведеного заходу.

Команда ТАІЕХ Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу бажає успіхів у ефективному проведенні заходів ТАІЕХ та висловлює готовність надати відповідну методично-консультаційну допомогу!

 

 

  • Інструмент інституціональної розбудови Twinning

    Twinning (англ. twins — близнюки) — інструмент інституціональної розбудови, у рамках якого відбувається співпраця на рівні державних службовців аналогічних органів державної влади країн-членів ЄС та України. Інструмент Twinning передбачає надання довгострокової допомоги (період підготовки проєкту Twinning в середньому складає 1–1,5 роки, а період реалізації 1–3 роки) з метою впровадження елементів державного управління, необхідних для адаптації національного законодавства до норм та стандартів ЄС. Нормативно-правова база Механізм використання інструменту Twinning в Україні Рекомендації ініціаторам проєктів Twinning Twinning є особливою формою технічної допомоги, у рамках якої відбувається співпраця між органами державної влади та аналогічними державними інституціями держав-членів ЄС, спрямованою на досягнення спільними зусиллями поставлених цілей. Довідково: у 1998 році інструмент Twinning було запропоновано Європейською Комісією для країн-кандидатів на вступ до ЄС для підтримки…
  • Інструмент інституціональної розбудови TAIEX

    TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) – це інструмент короткострокової технічної допомоги та обміну інформацією, що надається Європейською Комісією з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення та імплементації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquis communautaire), а…
  • Загальна інформація про НАТО

    НАТО (NATO – North Atlantic Treaty Organisation) – Організація Північноатлантичного договору – міжнародна організація, створена 4 квітня 1949 року для колективної оборони країн Західної Європи та Північної Америки згідно з принципами 51 статті Статуту ООН.
    Детальніше

CAF

Загальна схема оцінювання (CAF) – це система управління якістю, розроблена на основі Моделі досконалості Європейського фонду управління якістю (EFQM), який є ефективним інструментом удосконалення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Станом на 2021 рік система управління якістю, створена відповідно до вимог Загальної схеми оцінювання (CAF), ефективно функціонує в 4160 організаціях із 59 країн світу.
Детальніше

Функціональне обстеження

Аналіз діяльності органу державної влади проводиться шляхом функціонального обстеження. Функціональне обстеження – це аналітична методика оцінки ефективності діяльності органів виконавчої влади, яка є інструментом аналізу функцій та оцінки ефективності управлінської діяльності органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів.
Детальніше

Громадянські компетентності на державній службі

Формування громадянської компетентності є нагальною потребою сучасності. Під громадянською компетентністю розуміють здатність людини активно, відповідально й ефективно реалізовувати громадянські права та обов’язки з метою розвитку демократичного громадянського суспільства адже якість демократії і визначається рівнем компетентності громадян.
Детальніше